Pars Gamers Forums
League of Legend - نسخه قابل چاپ

+- Pars Gamers Forums (http://www.parsgamers.com/forum)
+-- انجمن: بحث عمومی بازی‌ها (/forumdisplay.php?fid=33)
+--- انجمن: معرفی بازی‌های آنلاین و تحت شبکه (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- موضوع: League of Legend (/showthread.php?tid=521)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6

League of Legend - Angel of Death - 04-24-2011 12:19 AM

[تصویر: 250px-League_of_Legends_logo.png]
مقدمه
سلام ،
چند روزی که دارم بازی Lol رو انجام می دم بازی قشنگیه و به همه هم پیشنهاد می کنم که این بازی زیبا رو از دست ندن.سبک بازی استراژتیک هست و دقیقا" مثل مپ Dota ، این بازی اینقدر به دوتا شبیه که وقتی برای اولین بار میرین تو اکانتتون از شما می پرسه که شما چفدر مپ دوتا رو بلد هستین.در ضمن یکی از خوبی های این بازی این که با Ping 300-400 هم میشه بدون هیچ لگی بدون هیچ لگی بازی کزد.
میشه گفت لول از دوتا خیلی قشنگ تر و معتاد کننده تره به طوری که من به جای روزی 4-5 ساعت دوتا بازی کردن 6-7 ساعت لول بازی می کنم !!!
در اینجا سعی می کنم یه نقد کوچکی از بازی قرار بدم و بعد هم ترییغه ی نصب بازی و آموزش هیرو ها رو قرار بدم.

داستان
خوب طبق معمول این مدل بازی ها در بازی چندین Champion وجود داره که هر کدوم داستان مربوط به خود رو دارن که توضیح اون ها از حیطه ی این بخش خارجه.

گرافیک
[تصویر: screens_league_of_legends.jpg]
گرافیک بازی زیبا و دلشب است.
گرافیک بازی در حد خوبی قرار داره و یک تم فانتزی مانند زیبا داره.طراحی کارکترها هم به خوبی انجام شده که البته هر کارکتر داری Skin (مدل های) مختلفی هستش که می تونین اونارو بخرین.طراحی نقشه ی بازی هم خیلی خوب هست و در توع خود قابل قبوله.کلا" گرافیک بازی خیلی جذابه.

صداگذاری و آهنگ
صدا گذاری و آهنگ ها ی موجود در بازی هم خیلی قشنگ و دلنشین هستن و هر هیرو دارای صدای مخصوص به خودش هست.البته آهنگ بعد از مدتی تکراری میشه که این امری طبیعی در یک بازی آنلاین هست و توقعی زیادی هم نباید از بخش صدا گذاری داشت.

گیم پلی
[تصویر: 17963__500x375_league-of-legends-big-fight-main.jpg]
Interface (قسمت کنترل هیرو ، نقشه و ...) بسیار خوب طراحی شده.
و اما می رسیم به مهم ترین بخش این نوع بازی ها یعنی گیم پلی ، گیم پلی بازی به طرز حریت آوری دارای تعادل هست درست برعکس دوتا.به هیچ وجه در تک به تک هیچ هیرویی هیروی دیگه ای رو نمی تونه بزنه و توانایی در شکست و یا پیروز شدن هر هیرو به خوده فرد بستگی داره.هیرو ها دارای چند دسته ی Tank , Assassin , Mage , Supporter تقسیم می شوند.
Tank : گروهی از هیرو ها هستند که قالبا" دارای Health زیاد و همین طور Armor و Magic Resident بالایی هستتد و اتک آن ها کم است ولی به سختی می میرند.
Mage : گروهی از هیروها که کارهای خود را به واسطه ی حادو انجام می دهند و با جادو به دشمن آسیب می رسانند از نشانه های بارز آن ها Mana ی زیاد است.این گروه خود به دو گروه دیگر Attcker و Supporter تقسیم می شوند.
Supporter : گروهی از هیرو ها هستند که قالبا" دارای Spell هایی برای کمک کردن به یاران خودی هستند.
Assassin : گروهی دیگر از اتکرها هستند که وظیفه ی آن ها کشتن دشمن و آسب رساندن به آن است.
البته این توضیحات یه سری توضیحات مقدماتی بود که برای کسانی که به این سبک آشنا نیستم گذاشتم.
یکی از خوبی ها و میشه گفت برتری ها این بازی نسبت به دوتا این هستش که بر خلاف دوتا که هیروهی Intelligence یا همون جادوگر ها فقط اول بازی قوی نیستند و تا آخر بازی پا به پای هیروهای دیگر پیش می روند.
آیتم های بازی هم بسیار متتوع و زیاد هستند و هر کسی می تواند هر آیتمی با هر تیازی که دارد بخرد.
در ضمن در بازی Farm هم وجود دارد که نسبت به فارم دوتا یک سری تفاوت هایی دارد مثلا" اگر دو نفر با هم بروند فارم و چند یونت را در فارم بزنند Gold که از فارم به دست می آید بین آن ها تقسیم میشود که این یکی دیگر از نقاط دیگه ی این بازی هست.
راستش بازی خیلی نکات مثبت دیگه ای داره که من اگر بخوام همرو بگم خیلی طول می کشه.
تو این چند روزه نکته ی منفی در بازی ندیدم.

دانلود بازی و ترییغه ی نصب
اول از همه میرین به این دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و بازی رو دانلود می کنین ، حواستون باشه که سرور رو از روی آمریکا بر روی اروپا قرار بدین چون پینگ اروپا بهتره و همه ی آسیایی ها تو اروپا بازی می کنن.
بعد از دانلود بازی که حجمی بالغ بر 1.36 گیگ داره بازی بر روی هارد شما ریخته میشه بعد از ریخته شدن بازی بر روی هارد بازی را بر روی کامپیوتر نصب می کنین و می ذارین آپدیت شه که آپدیت هم حجم خیلی زیادی نداره بعد بازی رو اجرا می کنین و اکانت خود رو می سازین و از بازی لذت می برین biggrin.
حالا شما تا جای دانلود بازی رو داشته باشین تا بعد من بقیه موارد رو توضیح بدم.اگر کم کاستی بود ببخشین چون هم الان خیلی دیروقته (ساعت 1:30 شبه) هم من نویسنده ی خوبی نیستم.
بقیه موارد در روزی ها دیگر.
یا حق.

RE: League of Legend - Saeid - 04-24-2011 01:08 PM

کلاً شب‌کاریا... تهمورث :‌)) ممنون، معرفی جالبی بود. من عاشق این‌جور بازی‌ها هستم و خیلی دوست دارم توشون حرفه‌ای بشم (برای مثال، توی WoW)؛ ولی مهارت خاصی ندارم! Sad

RE: League of Legend - Angel of Death - 04-24-2011 01:55 PM

آره ، راستش نمی دونم چرا شب ها حس نوشتنم گل می کنه biggrin.
البته سبک WOW با Lol فرق داره ، واو MMORPG و لول RTS هستش.سعید باور کن هیچ کاری نداره بازی یاد گرفتن این نوع بازی ها کافیه که یکم تمرین کنی و از هیرو چند Replay ببینی اون موقع به راحتی بازی می کنی.البته یک سری موارد دیگه هست که خودت باید یاد داشته باشی که خوب اونارم به مرور زمان تو تاپیک می ذارم.راستی بچه ها هر کسی بازی رو دانلود کرد بگه تا با هم بازی کنیم.

RE: League of Legend - Angel of Death - 04-24-2011 02:24 PM

اصطلاحات بازی
خوب تو این قسمت قرار اصطلاحاتی که در این نوع بازی ها استفاده میشه رو توضیح بدم هر چند که می دونم همه تون بلدین.در ضمن این رو هم بگم که معنی این اصطلاحات در همه ی بازی های آنلاین مثل WoW و Lol و Dota و ... یکی هست.
مثال:نام یک اصطلاح-تام دیگر یک اصطلاح
Champion-Hero : همون قهرمان بازی هست که کنترلش در دست شماست.
Damge-Attack : میزان خسارتی (جان) که شما به دشمن خود چه ساختمان و هیرو وارد می کنید.
Spell : در واقع همان جادوهایی هست که شما در بازی به کار می برید.
Unit-Minion-NPC-Boss-Elite و ... : به جک و جونوارای که در بازی وجود دارد می گویند که البته در لول فقط Minion به کار برده می شود.
Armor : میزان زره شماست که عدد آن هر چقدر که بیشتر باشد یعنی شما Damge کمتری می خورین.
Armor Penetration : مخالف آرمور هست و هر چقدر عدد آن بیشتر باشد یعنی شما از دشمن خود مقدار آرمور بیشتری کم می کنین و در نتیجه دشمن دمیج بیشتری از شما می خورد.
Magic-Ability Power-Spell Power : هر چقدر که این مقدار بیشتر باشد Spell که مورد استفاده قرار می گیرد دمیج بیشتری به دشمن می دهد.
Spell Penetration : مثل Armor Penetration هست با این تفاوت که از Resistance دشمن می کاهد.
Resistance-Magic Resistance : مثل آرمور است با این تفاوت که به جای کم کردن می زان دمیجی که دشمن به شما می دهد ، از میزان تاثیر جادوی دشمن بر روی شما می کاهد.
Health Regen : میزان پر شدن جان در ثانیه.(Health همان مقدار جان شما در بازی است)
Mana Rege : میزان پر شدن مانا در ثانیه.(Mana همان چیزی است که برای اسپل زدن از آن استفاده می کنید)
Movement Speed : میزان سرعت راه رفتن شما در بازی.
Attack Speed : میزان فاصله های که بین هر Attack شمات AP نام دارد.اتک اسپید در حقیقت همان سرعت دمیج دادن شما در ثانیه است.
Lifesteal : نوعی جادو هست که بوسیله ی آن شما با هر اتک مقداری از جانتان پر می شود.
Splash : یک نوع جادو است که بوسیله ی آن چند درصد از اتکی که شما به دشمن می دهد به اطرافیان هم می خورد.
Farm : به یونیت هایی که درون جنگل قرار دارند و شما آن ها رو می زنید فارم گویند.
راستش این ها رو خیلی به صورت ابتدایی توضیح دادم تا همه بفهمن و در ضمن چیزهای دیگه ای مثل Agility , Spirit , Strength و ... که توی این بازی نیستن رو توضیح ندادم.

RE: League of Legend - Ali - 04-24-2011 04:28 PM

تهمورث جان من قدیما روی موبایل و روی PSP یه بازی انجام میدادم که به صورت نوبتی بود. یعنی من چند نفر رو در اختیار داشتم که هر کدوم یه خصوصیت و مهارتی داشتند و وقتی نوبت من بود باید به تمامی بازیکن هام حرکت میدادم حالا حمله به دشمن یا جا به جایی و وقتی نوبت به دشمن میرسید اون هم تا وقتی بازیکن داشت نوبتش تموم نمیشد! البته محیط بازی هم به صورت چهارخونه بود و هر کدوم از افراد داخل بازی تا یک رنج خاصی میتونستند جلو برند یا ضربه بزنند. این هم از این دست از بازیهاست یا فرق داره ؟

RE: League of Legend - Angel of Death - 04-24-2011 04:49 PM

نه علی تو داری سبک ها رو با هم قاطی می کنی ببین این بازی که من می گم RTS هست ، RTS یعنی چی یعنی Real Time Stragety یعنی بازی که هر تیم/فرد در آن واحد بازی می کنه بدون هیچ گونه اطلاف وقتی مثل Starcraft II یا Warcraft Frozen Throne همچنین میشه در بعضی مواقع با اضافه کردن آلمان RPG به این نوع سبک تفریبا" بازی مثل Diablo ساخت.
ولی اون سبکی که تو می گی شاخه ی دیگه ای از Stragetic Game هست به نام TBS یا همون Turn Based Stragety که تو ایران به "استراتزی نوبتی" معروف هست که به این صورته که یک گروه با یک سری قوانین خواص به حریف حمله می کنند و بعد بازی نوبته حریفه به گروه مقابل حمله کنه. مثل سری Civilization و یا Total War در ضمن به این سبک هم میشه با اضافه کردن آلمان RPG بازی هایی تقریبا" شبیه سری FF ساخت.
امیدوارم متوجه شده باشی.

RE: League of Legend - Angel of Death - 04-24-2011 11:41 PM

نمی دونم چرا هر وقت با یه هیروی جدید بازی می کنم می برم biggrin ، به هر حال امروز داشتم با دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بازی می کردم 3v3 که دوتا یاره Noob افتاد بهم که همش می مردن بعد از ده دقیقه منم عصابم خورد شد بازی رو Left دادم بعد نگو این نمردا Report کردن منو ، حالا نوشته اکانته شما به حال معلق در آمده اگر می خواین .... من گفتم به چ.. آخه راستش از اول می خواستم یه اکانت دیه بسازم دیدم فرصت از این بهتر ، برای همین الان یه اکانت جدید ساختم ، حدود بیست مدل LõThar امتحان کردم نوشته همرو استفاده کردن آخرش یوزرم رو LoTrh گذاشتم.
ولی اسم سامونم رو تونستم بذارم : LõThar هر کی خواست اد کنه.(برای نوشتن õ کافیه زبان رو روی انگلیسی بذارین و بعد Alt+0245 رو بزنین الت رو نگه دارین و عدد 0245رو بزنین میشه õ)
حتما حواستون باشه که چه موقع دانلود و چه موقعی ثبت نام Region رو اروپا بذارین.

RE: League of Legend - Angel of Death - 04-25-2011 12:38 AM

خوب می رسیم به بقیه آموزش :
بعد از این که بازی رو دانلود کردین به ایندیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
می رین و یک اکانت برای خودتون می سازین ، بازم می گم حواستون باشه ریژن رو اروپا بذارین.
بعد ساخت اکانت و وارد شدن به بازی و لوگین کردن اول از همه از شما می پرسه که میخواین اسم Summon یا همون هیرویی که انتخاب می کنین در بازی ها چی باشه یعنی شما رو با چه نامی بشناسن که هر چی مد نظرتون باشه انتخاب می کنین ، بعد از این از شما می خواد که آوتار خودتون را انتخاب کنین و در گزینه ی بعد از شما می خواد که سطح بازی تون رو بگین که هر کسی به اساس سطح بازیش گزنیه ای رو انتخاب می کنه و در آخر هم به شما می گه که می خواین به همون اول به بخش آمورزشی برین یا که بهتره بگین بله تا با سبک بازی آشنا شین.
راستش می خواستم این پست رو طولانی تر کنم و عکس هم همراش بذارم بعلاوه ی آموزش ها دیگه ولی راستش ADSL داره تموم میشه برای همین نمی تونم عکس بذارم ، انشالله فردا که شارژ کردم بقیه آموزش رو می ذارم.

RE: League of Legend - Angel of Death - 04-25-2011 09:04 PM

این هم آخرین آموزش برای قسمت های مختلف بازی که بر اساس این عکس می گم : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بعد از این فقط آموزش هیرو می ذارم پس اگر سوالی دارین توی پروفایل بذارین.
1-Play : این فسمت برای Join کردن در بازی هستش وقتی روی این قسمت کلیک کنین می تونین بازی 3v3 و 5v5 انتخاب کنین و بعد بر روی Normal Game کلیک می کنین و در آخر بر روی Play زرد رنگ پایین کلیک می کنین و چند ثانیه تو صف می مونین تا توی بازی جوین شه.
2-Store : اینجا به نوعی فروشگاه بازی هستش که شما می تونین با Point که از بازی کردن و بردن و یا باختن در میارین چیزایی مختلفی مثل هیروهای جدید و یا Skin های جدید و ... بگیرین.پوینت بازی همون دوتا شمشیر بالا سمت راست تصویر هستن.البته یک نوع پوینت دیگه هست که میشه خریدش ولی خیلی طرفدار نداره.
3-Profile : این قسمت مخصوص اطلاعات پروفایل شماست (اعداد 6-11)
6-در این قسمت یک سری اطلاعات کلی مثل تعداد بردن ها و یا تعداد کشتن Minion ها و ... در کل طول سابقه ی شما در بازی رو می نویسه.
7-Match History : مربوط به اطلاعات بازی های قبل هست ، از هیروی انتخاب شده تا بردو باخت و ایتم های بسته شد و ... رو نشون میده.
8-Champions : تمام هیروهای بازی چه Lock و چه Unlock در اینجا هست که شما می تونین اطلاعات مختلف رو از اون ها رو در اینجا بدست بیارین.
9- Runs : کسایی که WOW بازی می کنین می دونن Glyphs چیه ، این هم مثل همون هستش.در واقع شما در این قسمت می تونین تگ هایی رو قرار بدین که در بازی شما تاثیر دارن البته این تگ ها رو باید از Store بخرین.
10- Masteries : همون Talent Tree هستش.
11-Spells : در بازی شما می تونین دوتا Bouns Spell انتخاب کنین یعنی دوتا اسپل اضافه که در اینجا می تونین اطلاعاتی از اونا به دست بیارن ، البته در هر مچ شما می تونین هر کدوم از این اسپل ها رو که خواستین انتخاب کنین.
12- Friend list
13- Chat Room
14- اگر دعوت نامه ای از دیگران بگیرد ، و یا کسی از بازی Leave بده و ... در اینجا می یاد.هر وفت که این قسمت در حال چشمک ردن بود حتما برین ببینین چه چیزی براتون آمده.
خوب اینم قسمت آخر آموزش ، ببخشید که یکم (خیلی زیاد) مبتدیانه بود آخه Photoshop ام خرابه و نتونستم عکس رو خیلی حرفه ای درست کنم.
اگر سوالی داشتین می تونین همین جا یا توی پروفایلهم بپرسین.
امشب هم آموزش اولین هیرو رو می ذارم.

RE: League of Legend - Angel of Death - 04-26-2011 12:21 PM

امروز آمدم بازی کنم دیدم هیروها عوض شده ، نگو هر چند وقت یک بار هیروها عوض میشه و شما باید هر هیرویی رو که می خوایین با اون دو مدل پوینت بگیرین.آموزش رو هم عوض می کنم و آموزش یک هیروی دیه رو می ذارم.